Sıkça Sorulan Sorular

Bizlere sorabileceğiniz muhtemel soruların cevaplarını altta bulabilirsiniz, bizimle iletişime geçmden önce incelemenizi tavsiye ederiz.

Ürünleriniz orjinal sıfır ürünler midir?

Cihazlarımızın tamamı orjinal ambalajında ve jelatininde kullanılmamış sıfır ürünlerdir.

Ürünler faturalı mı?

Ürünlerimizi ister adınıza ister firmanızın adına fatura kesilir. Fatura üzerinde imei numarası yazılmaktadır.

Garanti durumu nedir?

Ürünleriniz aldığınız gün itibari ile TSE belgeli teknik servis olan KVK ve Delta Teknik Servis garantisindedir. Teknik servis merkezimiz İstanbul’da olup garanti süreci boyunca ücretsiz kargo yoluyla hizmet vermektedir.

Taksit imkanınız var mı?

Kanunen cep telefonu alımlarında yalnızca şirket adına kredi kartlarına taksit imkanı vardır. Şahıs adına kredi kartlarına taksit imkanı yoktur.

Aldığımız ürünler ne zaman kargoya verilmektedir?

15:00’dan önce verdiğiniz siparişler aynı gün içinde kargoya verilir.

Stable ROM ve Developer/Beta (Geliştirici) ROM nedir, farkları nelerdir?

Developer rom her iki haftada bir güncelleme alan, yeni gelişmelerin haftalık olarak yansıtıldığı ve test edildiği dolayısıyla bazı ufak tefek sorunların bulunabildiği roma verilen isim. MIUI ve Android konusunda tecrübeli kullanıcıların bu romu kullanmaları tavsiye edilir.

Stable rom ise haftalık olarak güncelleme almaz. Sabit bir güncelleme aralığı bulunmamaktadır. Bu romlarda neredeyse hiçbir sorun yoktur. Sadece stabil olarak çalışan uygulamalar dahil edilmiştir, root erişimi bulunmamaktadır. Kullanıcılara tavsiye edilen en iyi rom versiyonu budur.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayın

Ürünlerin renk seçenekleri nelerdir?

Sitede satış sayfamıza girdiğinizde renk seçenekleri bölümünde alternatif renk seçeneklerini görebilirsiniz. Eğer renk seçeneklerinde seçenek kısmı yok ise sayfa resminde gösterilen renk satıştadır.

Satın aldığım üründe problem var ne yapmalıyım?

Ürünün size ulaşmış olduğu ödediğiniz paranın bize ulaşmış olduğu anlamına gelmez. Siz satın aldıklarımız bölümünden ürünü ister onaylayabilir ister iade bölümünü veya değişim isteği bölümünü tıklayarak ürün iadesi veya değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi markalı ürünlerde MIUI Türkiye desteği ne demektir?

www.miuiturkiye.net sitesi Xiaomi markasının resmi forum sitesidir. MIUI Türkiye’de yalnızca bizim mağazamızdan satılan ürünlere resmi olarak güncelleme ve yazılım desteği vermektedir. Cepport mağazamızdan satın almış olduğunuz Xiaomi markalı ürün ile alakalı MIUI Türkiye sitesinde destek bölümünden de ücretsiz yazılım ve program desteği alabilirsiniz.

Satın almış olduğum ürünün şarj aleti Türkiye uyumlu mudur?

Satın almış olduğunuz ürünün şarj aleti ithal edildiği ülkeye göre değişiklik gösterilebilir. Türkiye uyumlu olmayan ürünlerin yanına uyumlu dönüştürücü aparat gönderilir.

Global ROM ve China ROM nedir?

Global ROM uluslararası kullanım için hazırlanan içerisinde Çince ve İngilizce dışında diğer dillerin de bulunduğu ve google uygulamaları da dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan genel uygulamaların bulunduğu MIUI versiyonudur. China ROM ise sadece Çin’de kullanmak üzere hazırlanmış olan ve bizlerin pek bilmediği ama Çin’de sık kullanılan servislerin bulunduğu (Weibo, youku vs.) dil seçeneklerinin son derece sınırlı olduğu MIUI versiyonudur. Eğer Çin’de yaşamıyorsanız kesinlikle Global versiyon yüklemenizi tavsiye ederiz.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayın