iOS 11 Tanıtıldı! İşte Muhteşem Özellikler

Apple’ın işletim sistemi olan iOS’un 11 sürümü dün San Francisco’da yapılan Apple etkinliği ile nihayet tanıtıldı. Pek çoğu kullanıcıların uzun zamandır istediği yeniliklerle gelen yeni sürümün bir çok özelliğinin Android telefonlarda yıllardır bulunması ise tartışma konusu.

İşletim sisteminde arayüzün alt kısmında kayrılarak açılan kontrol merkezinin tasarımı tamamen değiştirildi ve Hücresel Veri kontrolü nihayet eklendi.

 

Siri’nin öğrenme algoritması geliştirildi, Siri artık kullanıcılarını daha iyi tanıyacak ve daha kullanışlı öneriler sunacak.

Bununla birlikte Siri’ye çeviri yeteneği de eklendi, İngilizce’den Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca gibi dillere direkt çeviri imkanı mümkün kılındı.

 

iMessage üzerinden Apple Pay ile para gönderebileceksiniz ancak bu özellik Apple Pay ülkemizde kullanılamadığı için maalesef ülkemizde kullanılamayacak.

 

Kapalı mekanlar da artık Apple Maps’e dahil edilecek, yani AVM gibi mekanların içlerinde artık kaybolmayacaksınız. Ekstra olarak araçla kullanımda da yeni kolaylıklar sunan Apple Maps şerit takip sistemiyle bulunduğunuz şeridi algılayabiliyor ve gittiğiniz yolun hız limiti gibi bilgileri de size aktarıyor.

 

App Store’un tasarımı güncellendi, artık popüler ve güncel uygulamalara erişim çok daha kolay ve pratik olacak.

Ayrıca iOS işletim sisteminde bulunmayan Dosyalar uygulaması kullanıcı talepleri doğrultusunda işletim sistemine eklendi, artık bütün dosyalarınızı tek bir yerden görebileceksiniz.

Güncellemenin Eylül ayındaki Apple etkinliği ile birlikte tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir